Wyszukiwarka

Jeździecki Klub Sportowy "Pogórze" w Gliniku Zaborowskim

 

Klub powstał w 1991 r. Początkowo, najmniejszy Klub jeździecki w Polsce, zrzeszał zaledwie 4 osoby – rodzinę Uchwatów. W pięknej dolinie, na skraju lasu Uchwatowie trenowali swoje pierwsze konie, by w niedługim czasie rozpocząć sportową rywalizację na hipodromach w Polsce i za granicą. Niewiele zwiastowało wtedy, że Pogórze będzie znane w całej Polsce, a kilkudziesięciu zawodników będzie rywalizowało w niemalże całej Europie.

Największy przełom przyszedł w latach 2000–2005. Wtedy rozpoczęła się pierwsza rozbudowa. Powstały nowe stajnie. Właściciele powiększyli krytą ujeżdżalnię. Obecnie ma wymiary 20x50m. W głowach założycieli powstała myśl o zbudowaniu profesjonalnego ośrodka jeździeckiego z jednoczesnym zachowaniem kameralności i przytulności miejsca.

Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej i pojawieniu się nowych możliwości prezes Klubu (który przestał być już najmniejszym w kraju, zrzeszał kilkudziesięciu członków) Włodzimierz Uchwat podjął decyzję o dalszej rozbudowie przy wykorzystaniu pomocowych środków unijnych. Plan został wprowadzony w życie.

Obecnie JKS Pogórze może pochwalić się pięknym, bardzo nowoczesnym hipodromem, dwiema dużymi altanami, zadaszoną trybuną dla widzów. Ośrodek jest w pełni skomputeryzowany i nadzorowany. Wszystkie drogi zostały wyasfaltowane oraz zbudowano 60 zadaszonych boksów letnich dla przyjezdnych koni. Organizowanych jest wiele imprez o charakterze sportowym. Skoki przez przeszkody cieszą się na naszym terenie coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczą pełne trybuny w czasie rozgrywanych zawodów Grand Prix. Władze Klubu zadbały o możliwie najlepszą oprawę medialną organizowanych zawodów. Wielokrotnie w ciągu roku pojawia się telewizja polska i relacjonuje zawody w ramach programów sportowych. W roku 2012 łącznie nadano kilka godzin transmisji z zawodów z Glinika Zaborowskiego. Na wiosnę 2012 r. miała miejsce relacja na żywo telewizji TVN.

Klub przyciąga nowych sympatyków jeździectwa oraz osoby, które chcą spędzić trochę czasu z końmi. Wykwalifikowana kadra prowadzi codziennie zajęcia z końmi na wszystkich szczeblach zaawansowania. Przyjeżdżają całe rodziny, które spędzają miło czas na świeżym powietrzu.

W przełomowym 2012 roku rozpoczęła się największa inwestycja. W pięknej scenerii powstało podkarpackie centrum praktycznego szkolenia kadr jeździeckich jako kompleks szkoleniowo – rekreacyjno – wypoczynkowy. Piękny budynek, stylizowany na szlachecki dwór mieści kilkanaście ekskluzywnych pokoi, restaurację serwującą specjały kuchni polskiej i europejskiej, zaplecze altan i miejsc grillowych.

Klub otwarty jest dla wszystkich chętnych, którzy w otoczeniu niezmąconej niczym natury, pięknych koni i śpiewu ptaków chcą oderwać się od codzienności. Mottem klubu jest wypoczynek dla każdego. Chwile wytchnienia znajdzie zarówno zacięty sportowiec, jak i osoba, która na uboczu chce na chwilę zwolnić tempo życia, a wszystko to w pięknej dolinie na skraju lasu w Czarnorzecko – Strzyżowskim Parku Krajobrazowym w Gliniku Zaborowskim, k. Strzyżowa.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestujaca w Obszary Wiejskie.
Projekt pn. Aktywna Turystyka Ludnosci Atrakcyjnym Szlakiem o akronimie ATLAS wspólfinansowany ze srodków Unii Europejskiej
w ramach dzialania 421 "Wdrażanie projektów współpracy" objetego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarzadzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Odpowiedzialność za tresc materiałów informacyjnych ponosi Lokalna Grupa Dzialania Stowarzyszenie "Subregion Magurski – Szansa na Rozwój",
Czarnorzecko-Strzyżowska Lokalna Grupa Działania oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Dzialania "Liwocz".
Projekt oraz realizacja: KampanieSEO.pl