Wyszukiwarka

Działka rekreacyjna "Oaza Spokoju"

  

Decyzją wójta Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu otrzymało w użyczenie działkę „pod górami" w Nowym Żmigrodzie. Włożono wiele pracy, by doprowadzić ten skrawek zanie­dbanej ziemi do stanu używalności. Na działce posadzono drzewka, żywopłot, kwiaty. Dziś znajduje się tam pole namiotowe z paleniskiem, dwa oczka wodne, boisko do siat­kówki, a przed deszczem, czy upalnym słońcem można schronić się pod zadaszeniem.

Teren ten położony jest u stóp pasma górskiego Beskid Niski w otulinie Magurskiego Parku Narodowego. Działka leży na szlaku zielonym – pieszym oraz rowerowym, prowadzącym na Górę Grzywacką, na której znajduje się widokowy Krzyż Papieski.

Z walorów tego miejsca korzystają nie tylko turyści, ale także młodzież i dorośli z Nowego Żmigrodu i okolic, dla których stanowi ona miejsce rekreacji oraz wypoczynku. Działka jest miejscem, gdzie odbywają się m.in. Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora GOK-u, Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Gminnego OSP, Grand Prix w Rowerach Górskich o Puchar Smoka, Dzień Dziecka, Dzień Sportu czy imprezy okolicznościowe.

TMNŻ serdecznie zaprasza zainteresowanych do skorzystania z oferty, przy jednoczesnym zachowaniu porządku ogólnego. O organizowanych imprezach na terenie działki należy powiadomić zarząd stowarzyszenia (tel. 606 953 872). Wszystkim użytkownikom życzymy miłego wypoczynku.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestujaca w Obszary Wiejskie.
Projekt pn. Aktywna Turystyka Ludnosci Atrakcyjnym Szlakiem o akronimie ATLAS wspólfinansowany ze srodków Unii Europejskiej
w ramach dzialania 421 "Wdrażanie projektów współpracy" objetego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarzadzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Odpowiedzialność za tresc materiałów informacyjnych ponosi Lokalna Grupa Dzialania Stowarzyszenie "Subregion Magurski – Szansa na Rozwój",
Czarnorzecko-Strzyżowska Lokalna Grupa Działania oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Dzialania "Liwocz".
Projekt oraz realizacja: KampanieSEO.pl