Wyszukiwarka

Ośrodek Rekreacji Wodnej w Skołyszynie

 

„Skołyszyńskie Mazury” tak niektórzy nazywają to miejsce, położone w sąsiedztwie rzeki Ropy i podworskiego parku w Skołyszynie. Ośrodek Rekreacji Wodnej w Skołyszynie w okresie wiosenno - jesiennym gromadzi osoby korzystające z uroków, jakie daje pływanie w kajaku, rowerku wodnym lub łodzi. Otoczenie sztucznych zbiorników zachęca by po harcach na wodzie w cieniu parkowych drzew przy kamiennych stołach zjeść smaczne dania z grilla, lub ze znajomymi zagrać w piłkę plażową. Zbiorniki wodne, które powstały na wyrobiskach pożwirowych corocznie stają się miejscem bardzo widowiskowych ćwiczeń jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gromadzących pokaźną widownię. Sąsiedztwo podworskiego parku oraz rzeki Ropy jest dodatkową atrakcją tego miejsca.

Park jest jedyną pozostałością po spalonym w styczniu 1945 roku podczas działań wojennych pałacu. W tym 10 hektarowym kompleksie znajdują się rzadko spotykane gatunki drzew: dąb burgundzki, tulipanowiec, miłorząb, żywotnik wschodni i kasztanowiec. Drzewa pochodzą z ok. 1868 r. kiedy to majątek w Skołyszynie zakupił Karol Klobassa. Powiększył on zespół parkowy i sprowadził mi. in. z Włoch i Hiszpanii wiele egzotycznych drzew i krzewów. W roku 2012 została wybudowana w parku alejka spacerowa, to pierwsze z prac mające na celu przywrócenie świetność temu miejscu.

Rzeka Ropa to lewobrzeżny dopływ Wisłoki. Wędkarze cenią ją za pstrąga, lipienia, stada świnek, brzany, klenie i nierzadko pojawiające się szczupaki.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestujaca w Obszary Wiejskie.
Projekt pn. Aktywna Turystyka Ludnosci Atrakcyjnym Szlakiem o akronimie ATLAS wspólfinansowany ze srodków Unii Europejskiej
w ramach dzialania 421 "Wdrażanie projektów współpracy" objetego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarzadzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Odpowiedzialność za tresc materiałów informacyjnych ponosi Lokalna Grupa Dzialania Stowarzyszenie "Subregion Magurski – Szansa na Rozwój",
Czarnorzecko-Strzyżowska Lokalna Grupa Działania oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Dzialania "Liwocz".
Projekt oraz realizacja: KampanieSEO.pl